Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov uyardı: Rusya büyük bir saldırı planlıyor, bunu 24 Şubat’ta yapabilir

Photo of author

By admin

Rusya- Ukrayna Savaşı şiddetini artırarak devam ediyor. 24 Şubat’ta ise savaşta tam bir yıl geride kalmış olacak. Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Fransız medyasına önemli açıklamalarda bulundu.

“24 ŞUBAT’TA BÜYÜK BİR SALDIRIYA HAZIRLANIYORLAR”

Bakan Reznikov, Rusya’nın savaşın birinci yıl dönümüne denk gelen 24 Şubat’ta büyük bir saldırı planladığını ifade etti. Reznikov, Rusya’nın Eylül ayında 300 bin kişiyi askere aldığını hatırlatırken, gerçek sayının 500 bine yakın olabileceğini öne sürdü.

Oleksii Reznikov

RUSYA’NIN HEDEFİNDE İKİ BÖLGE VAR

“Düşmanımızı hafife almıyoruz” diyen Reznikov, “Resmi olarak 300 bin ilan ettiler ama bizim tespitlerimize göre bu çok daha fazla” diye konuştu. Reznikov, Rusya’nın planladığı saldırının son haftalarda yoğun çatışmalara sahne olan ülkenin doğusu ile güneyi olmak üzere muhtemelen iki bölgede yoğunlaşacağını belirterek, “Rusya sembolizm içinde yaşadığı için 24 Şubat civarında bir şeyler denemeye çalışacaklarını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“SİLAHLARA İHİTYACIMIZ VAR”

Ukraynalı komutanlarının cephedeki durumu istikrara kavuşturmaya ve karşı saldırıya hazırlanmaya çalışacaklarını söyleyen Reznikov, “Ortaklarımıza mümkün olan en kısa sürede hazır olmamız gerektiğini söylüyoruz. Bu yüzden düşmanı zapt etmek için silahlara ihtiyacımız var. 2023 yılının askeri zafer yılı olabileceğine inanıyorum” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time