Renault Radyo Kodu Nasıl Girilir? [2022]

Photo of author

By admin

Otomobillerin elektrik aksamında yaşanan sorunlar, bilgi-eğlence sistemlerinin kısa süreli olarak kitlenmesine neden olabiliyor. Birçok araç sahibi bu yüzden servislerin yolunu tutarken aslında bu sorunu evde de çözebiliyorsunuz. Bu makalemizde Renault Radyo Kodu Nasıl Girilir? sorusunu yanıtladık.

Renault Radyo Kodu Nasıl Girilir? [2022]

Radyo ekranında “Hata” veya “Kod” ibaresi yer alıyorsa, aracınızın radyo kodunu girilebilmeniz için yaklaşık 2 saat beklemeniz gerekebilir. Radyo kod hataları genellikle akü değişimi sonrasında meydana gelmektedir.

2011 ve sonrasında üretilen Renault marka otomobiller, yeni bilgi-eğlence sistemiyle müşterilere sunuluyor. Mobil uygulamalar ile entegre bir şekilde çalışan yeni Renault modelleri, kullanıcılara uygulama üzerinden birçok özelliğe erişim imkanı sağlıyor.

Şirketin websitesinde, “Tüm yeni Renault otomobillerin radyo kodu, araç el kitabının ön veya arka kapağının içine basılıdır. Artık el kitabına sahip değilseniz, MY Renault uygulamasını indirebilir ve radyo kodunuzu bulmak için bir hesap oluşturabilirsiniz.” ifadeleri yer alıyor.

Bir Renault otomobilinin radyo kodunu girmek için şu adımları izleyin:

  • Önce kontak anahtarını çevirin ve radyonun açık olduğundan emin olun.
  • Radyo ekranında “Code” ifadesi görüyorsanız bu durum, radyo kodunun girilmesi gerektiği anlamına gelir.
  • Radyo kodunuzu bulun ve giriş düğmelerini kullanarak doğru şekilde girin. (Radyoyu aktifleştirmek için gerekli kodu aracınızın kullanım kılavuzundan öğrenebilirsiniz.)
  • Radyo kodunu doğru girerseniz, aracınızın bilgi-eğlence sistemi normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Radyo kodunu yanlış girdiğiniz takdirde, tekrar kod girme ekranına yönlendirileceksiniz.

Aracınızın kullanım kılavuzunu bulamıyorsanız Renault müşteri hizmetlerini arayarak veya yetkili servise giderek radyo kodunuzu öğrenebilirsiniz. Radyo kodunu birden fazla kez yanlış girdiğinizde aracınızın bilgi-eğlence sistemini kitleyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com