Muğla’da 4. Zeytinyağı Kalite Yarışması düzenlendi

Photo of author

By admin

Muğla‘da “Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” projesi kapsamında düzenlenen 4. Zeytinyağı Kalite Yarışması ile belirlenen en iyi üreticilere ödül verildi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2019 yılında başlatılan yarışmaya, bu yıl Milas, Menteşe, Bodrum, Datça, Fethiye, Yatağan, Seydikemer, Dalaman, Kavaklıdere ve Köyceğiz’den 134 üretici firma ve marka katıldı.

En fazla başvurunun Milas’tan yapıldığı yarışmada, 12 organik ve 25 de iyi tarım uygulaması ile üretilen zeytinyağları beğeniye sunuldu.

Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, törende yaptığı konuşmada, 2019 yılında 70 üreticinin başvurduğu yarışmaya bu yıl 134 üreticinin katıldığını, yarışma ile 4 yılda 39 yeni zeytinyağı markasının da ortaya çıktığını söyledi.

Törende, AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş de konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Daha sonra yarışmaya katılan üreticilere teşekkür belgeleri verildi.

Program sonunda altın, gümüş, bronz ve jüri özel kategorilerinde kalite ödüllerini almaya hak kazanan üreticilere ödülleri protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

Program sonunda yapılan çekilişle de üreticilere çeşitli ekipmanlar hediye edildi.

Kaynak: AA / Durmuş Genç – Ekonomi

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time