Meta, Luxexcel Adlı Akıllı Lens Üreticisini Satın Aldı

Photo of author

By admin

Akıllı gözlükler için reçeteli camların 3 boyutlu baskısında uzmanlaşmış Hollanda merkezli bir şirket olan Luxexcel, Meta tarafından satın alınmış durumda.

Şirketin finansal iletişim başkanı Ryan Moore, “Luxexcel ekibinin Meta’ya katılarak iki şirket arasındaki mevcut ortaklığı derinleştirmesinden heyecan duyuyoruz” dedi. Anlaşmanın şartları bilinmemekle birlikte, Meta CTO’su ve Reality Labs başkanı Andrew Bosworth, bu ayın başlarında bir blog gönderisinde şirketin metaverse odaklı bölümün işletme giderlerinin yaklaşık yarısını artırılmış gerçekliğe (AR) yatırdığını açıkladı.

2009 yılında kurulan Luxexcel, holografik film ve projektörler gibi reçeteli bir lens içinde artırılmış gerçeklik deneyimi oluşturmak için gereken unsurları entegre edebileceğini söylüyor. 2021 yılında sanal nesneleri bir kullanıcının gerçek yaşam ortamına yerleştirmek için gereken dalga kılavuzları veya şeffaf ekran teknolojisi ile donatılmış bir lens oluşturmak için Snap’in Spectacles için ekranlar sağlayan şirket WaveOptics ile ortaklık kurdu.

Meta ilk AR gözlüklerini üretmeye çalışırken bile bir süre bitmiş bir ürün göremeyebiliriz. Bosworth, Meta’nın AR gözlüklerinin cihazı daha ince, daha hafif, daha hızlı ve daha güçlü hale getirmeye çalışırken yıllarca ilerleme gerektireceğini söylüyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com