Datça’daki orman yangını yerleşim yerlerini tehdit ediyor

Photo of author

By admin

Datça’daki orman yangını yerleşim yerlerini tehdit ediyor

MUĞLA – Muğla‘nın Datça ilçesinde ormanlık alanda alanda yangın çıkan yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, rüzgar ile birlikte şiddetini artıran alevler yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı.

Yangın, Datça ilçesi Kargı mevkiinde saat 18.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangına havadan ve karadan müdahale etmeye başladı. Yangına 6 uçak, 10 helikopter, 50 arazöz ve 250 personel ile müdahale edilirken, rüzgar ile birlikte şiddetini artıran alevler yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alınması için yoğun çaba sarf ediyor.

Yangının söndürülme çalışmaları aralıksız devam ederken Orman Genel Müdürlüğü’nden sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda “Datça’da makilik alanda meydana gelen orman yangınına ormanın kahramanları müdahale ediyor. Ayağınıza taş değmesin” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Tosun – Güncel

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time