Bahçeli’nin bağışladığı 6 dönümlük arsaya cemevi yapılacak

Photo of author

By admin

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde üzerine kayıtlı 5788,91 metrekarelik (yaklaşık 6 dönüm) arsayı Horasan Erenleri Dernekleri Federasyonu’na hibe ettiğini duyurdu. Horasan Erenleri Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Şahin, yaptığı açıklamada, Bahçeli’yi 18 Aralık’ta Mersin’de düzenlenen mitingde ziyaret ederek Horasan Erenleri Dernekler Federasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgilendirdiğini söyledi.

“BEKLEMEDİĞİMİZ BİR JESTTİ”

Şahin, “Devlet bey, bizlerin bu yaklaşımı ile ilgili çok memnun olduğunu belirterek Nevşehir Hacıbektaş’ta bulunan arsasını bizlere hibe edeceğini söyledi. Biz de oldukça şaşırdık. Gerçekten hiç beklemediğimiz bir jestti” diye konuştu.

“TAPUYU ALDIK”

MHP lideri Bahçeli’nin hibe ettiği arsanın tapusunu bugün teslim aldıklarını söyleyen Şahin, “Dün Devlet bey lütfederek bizi aradılar, ‘Tapunuzu alın’ deyince biz daha da şaşırdık. Gerekli evrakları tamamlayarak, tapumuzu da Sayın Devlet Bahçeli’nin makamında kendi elinden aldık. Kendisine teşekkür ederek, bu arsayı nasıl değerlendirmemizi istediğini sorduk. Bunun üzerinde Devlet bey, ‘Bu arsayı ben size bağışladım. Siz ne uygun görürseniz onu yapın’ dedi. Biz de kendisine ‘Sizin isminizi taşıyan bir yer yapmak istiyoruz’ dediğimizde ‘Aleviler üzerine yaptığımız yardımlar ve çalışmalar siyasi bir malzeme olmasın’ diyerek, arsa üzerine yapılacak tesisin kararını büyük bir teveccühle bize bıraktılar. Kendisinin özel bir talebi olmadı; ama biz oraya bir cemevi yapacağız; bir aşevimiz, kültür merkezimiz olacak” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vozol 10000 vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com